KORP

Informácie o spoločnosti a produktovom portfóliu zasklení KORP

Prednosti systému KORP

 • Možnosť plného otvorenia priestoru

  Jednou z hlavných predností systému je možnosť plného otvorenia priestoru. Vždy, keď si to želáte a tak, ako keby ani nebol zasklený.
 • Moderný dizajn

  Systém je navrhnutý minimalisticky a nadčasovo. Z Vašej nehnuteľnosti urobí skvost a zvýši jeho hodnotu.
 • Dôraz na užívateľský komfort

  Systém je vyvíjaný nekompromisne na vysoký komfort používateľov. Ovládanie jednou rukou , takmer bezúdržbovosť a maximálna spoľahlivosť.
 • Hluk, prašnosť a energie

  Znížuje nároky na údržbu priestoru, odhluční od vonkajšieho priestoru o viac ako 50% a pomáha šetriť energie.
 • Bezpečnosť

  Všetky sklá systému sú nekompromisne bezpečnostné.
 • Nadštandardná záruka

  Na všetky produkty je poskytovaná záruka 5 rokov. Na náhradné diely garancia dostupnosti 10 rokov od ukončenia výroby. To hovorí za všetko.
 • Odolnosť v extrémnych podmienkach

  Systém skiel je mimoriadne odolný voči víchriciam i tornádam. Trasenie skiel vo vetre a nízka bezpečnosť sú už dávno minulosťou. Celý systém je testovaný pre extrémne teploty.

Popis systému

Systém je určený pre zasklenia lodžií, balkónov, terás, zimných záhrad či vytvorenie predelov v interiéri. Celý systém je navrhnutý tak, aby ste boli aj po rokoch výnimočne spokojní, užívali si riešenie a nemali takmer žiadnu starosť s údržbou.

Jeho primárnym účelom nasadenia je rozšírenie priestoru nehnuteľnosti, vysoká elegancia rozšíreného priestoru, možnosť otvárania celej zasklenej plochy a predovšetkým vysoký používateľský komfort.

Systém je samostatný závesný mechanizmus s bezpečnostnými kalenými jednosklami o hrúbke 6 - 10mm, ktorý umožňuje sklenené panely posúvať a otáčať. Hrúbku skla určuje tabuľka veľkostí skiel. Tieto bezpečnostné sklá sú mimoriadne odolné voči tlaku či nárazom a ak sa náhodou rozbijú, tak iba na množstvo drobných častí, aby nezranili osoby.

Technický popis

Sklo je uchytené v dvoch hliníkových lištách, ktoré sú pripevnené na strop a zábradlie či podlahu terasy. Lišty sú uchytené o okraje zasklievaného priestoru a sú opatrené prvkami, ktoré umožňujú posúvanie a otváranie skiel. Sklá sa dajú odsúvať i cez rohy s vnútorným uhlom od 90 do 270 stupňov, čo je napríklad typické pre balkóny do L alebo U.

Prvý sklenený panel sa otvára nadvihnutím držadla, čo umožňuje nielen úplné otvorenie panelu ale aj bezpečné zafixovanie do vetracej polohy. Držadlo môže obsahovať i zámok pre prípad ochrany voči krádežiam či ochrany detí pre otvorením. Ostatné panely sa otvárajú posunutím a následne plným otvorením. Ak sa tabule otvoria, uzamknú sa praktickým úchytom v bezpečnej polohe. Presklievaná plocha sa tak môže otvoriť úplne.

Systém je modulárny vďaka čomu je možné škálovať veľkosť panelov po 20mm. Adaptácia sa realizuje rohovými páskami, úchytmi či teleskopickým profilom. Atypické panely sa dajú riešiť samostatne. Vrchný profil sa montuje na strop pomocou teleskopického profilu alebo k previsu pomocou montážnych úchytov. Spodný profil sa montuje pomocou montáznych úchytov alebo cez spodok profilu na štruktúru balustrády.

Na zafixovanie systému do balkónových či terasových štruktúr sa používajú nekorodujúce úchyty. Dažďová voda či kondenzujúca voda sú odvádzané pomocou oceľových alebo hliníkových vodných žľabov. Oceľové žľaby sú poplastované. Na uzavretie medzier medzi stenou a skleným panelom sa používa tesnenie.

Komponenty systému

Celý systém je navrhnutý do jedného kompaktného celku s precízne vyvinutými detailmi. Systém KORP ponúka najnovšiu generáciu systému zasklenia, ktorá je v úžitku , spoľahlivosti i dizajne neporovnateľná so systémami staršej generácie väčšiny konkurenčných systémov na trhu. A to vďaka neustálym inováciám spoločnosti. Nič lepšie v tomto segmente nenájdete. A cena je stále na úrovni systémov staršej generácie.

Balkónové otváranie

Úchyt je mimoriadne komfortný a ovládateľný jednou rukou. Zabezpečuje odomknutie skla pre účely jeho otočenia, otvorenia do ventilačnej polohy a zamknutie do polohy bezpečného posuvu. Obsahuje možnosť uzamknutia celého systému - ochrana pred krádežou čo otvorením dieťaťom.

Terasové otváranie

Úchyt používaný na terasách alebo plných balkónoch či lodžiách. Úchyt je mimoriadne komfortný a ovládateľný jednou rukou. Umožňuje otváranie len z jednej strany, najčastejšie používané zvnútra. Zabezpečuje odomknutie skla pre účely jeho otočenia, otvorenia do ventilačnej polohy a zamknutie do polohy bezpečného posuvu.

Posuvný úchyt

Elegantný posuvný úchyt pre terasové alebo veľké baklónové sklá. Slúži výhradne pore posúvanie skiel aby sa nezachytali.

Dverný mechanizmus

Elegantné dvere a ich dômyselný mechanizmus. Navrhnuté do intenzívnej prevádzky, pre vysokú spoľahlivosť skutočne minimalisticky. Uzamykateľný mechanizmus pre otváranie dverí z oboch strán.

Sklenené panely

Mimoriadne pružné sklá sú zabrúsené. Sú dostupné v transparentnej, pieskovanej či farebnej verzii. Šírka skleného je max. 1 m a výška 3 m. Sklo je v špeciálnych úchytoch ktoré ho vedú vo vodiacich koľajniciach. Sklá oddeľuje zámerne navrhnutá niekoľko milimetrová štrbina, ktorá má veľmi dôležitú funkciu - prevetrávanie.

Žalúzie

Žalúzie ako doplnkový sortiment sú mimoriadne jednoduché na osadenie, praktické na používanie a údržbu.

Horný profil

Horný profil slúži na zavesenie systému skiel. Skladá sa z viacerých komponentov a je kotvený. Systém je dômyselne navrhnutý tak, aby sklenené panely nemuseli byť uchytené vo všetkých štyroch rohoch panelu.

Spodný profil

Spodný hliníkový profil zabezpečuje pevné vedenie a posúvanie skiel tak, aby sa netriasli. Spodný profil nie je nosný, má vodiacu funkciu. Zabezpečuje i komfortné otváranie skiel cez patentovanú medzeru. Sklenené panely sa môžu otvárať i cez rohy. Profil je navrhnutý i pre účinný odvod skondenzovanej vody.

Fixácia otvorených skiel

Posuvno otáčavé sklá umožňujú otvoriť priestor úplne. Po ich otvorení je potrebné ich zafixovať na stene lodžie či balkónu.