Zasklenia terás

V rodinných domoch, predsunutých terasách reštaurácií, penziónoch či hoteloch

Popis riešenia

Systém Lumon je posuvný systém s otáčanim o 90 stupňov na konci vedenia. Je bezpečne položený na spodnom vedení a posúva sa kĺzaním. Umožňuje otvorenie terasy úplne alebo čiastočne. Použité bezpečnostné sklá o hrúbke 6 - 10 mm sú mimoriadne pružné a odolné voči úderom a tlaku. Systém najnovšej generácie je mimoriadne premyslený do detailov, je použiteľný i pre komplikované veľkoplošné terasy a na požiadanie zvláda posúvanie skiel v rohoch s vnútorným uhlom 90 - 270 stupňov. Jednou rukou.

Výhody zasklenia terasy

Ochrana terasy

Zasklená terasa chráni priestor pred vonkajšími poveternostnými podmienkami. Je takmer bezúdržbová, čo oceníte aj po desiatkach rokov. Zasklenie chráni hlavne pred prachom , lístím, intenzívnym vetrom, dažďom či snehom. Môžete sa spoľahnúť že sa sklá nebudú triasť ani pri víchrici a vy s dlhoročnou nadštandardnou zárukou si systém skiel budete užívať namiesto toho aby si on "užíval Vás". Naše štandardné riešenie Vám umožní otvoriť celú terasu takmer tak, ako keby nebola zasklená. Terasa tak môže byť po väčšinu horúceho leta otvorená.

Úspora energie

Zasklenie terasy nezabezpečuje primárne funkciu znižovania tepelných strát. Na zasklenie používame jednosklo o hrúbke 6-10mm, ktoré nemá také tepelnoizolačné vlastnosti ako niekoľkokomorové okná s dvoj alebo trojsklami. Napriek tomu Vám zasklenie terasy vie zabezpečiť dodatočnú úsporu energie až do 12%.

Zníženie hladiny hluku

Tí, ktorí žijú v hluku mesta vedia, že rušná ulica, alebo hlučná prevádzka blízkeho podniku vedia nepríjemne narušiť komfort bývania. Obzvlášť je to citeľné pri otvorených oknách či posedeniach na terase. Aby ste si Vaše chvíle mohli užívať vo väčšej pohode, je vhodné tento hluk znížiť. Zasklenie Vám zníži hluk takmer o 50%.

Maximálny komfort

Slúži Vám a nie opačne. Otváranie jednou rukou, extra pohodlné a spoľahlivé. Je takmer bezúdržbové, dlhodobo spoľahlivé s minimálnymi nárokmi na servis a rozšírenou zárukou. Predstavte si sami seba s knihou alebo kávičkou v ruke ako jednou rukou otvárate terasové sklo, alebo aj celú terasu.

Základné údaje terasového zasklenia

Hrúbka skla6 / 8 / 10 mm
Typ sklabezpečnostné sklo; priehľadné, pieskované alebo farbené
Konštrukcia2 Hliníkové vodiace lišty (strop a podlaha), kĺzavý systém
Spôsob otváraniaposuv s krídlovým otváraním; otváranie kľučkou alebo komfortným úchytom nadvihnutím
Uchytenie otvoreného sklapáska
Smer otváraniadovnútra alebo von
Max. dĺžka zasklenia12 m
posúvanie skiel v rohochod 90 do 270 stupňov; na žiadosť
Farebné variantyRAL 9006 šedá, RAL 9016 biela, RAL 7024 tmavo šedá, iné farby a anodizované povrchy sú dostupné na špeciálnu objednávku
Ventiláciapomocou 2-3mm medzier medzi sklami; nutnosť aby sa nerosili sklá
VetraniePrvý panel sa dá otvoriť do vetracej polohy, kde je bezpečne zafixovaný
Max.výška skla3 m
Max. šírka panelu960 mm
Výška spodného profilu9 mm, s jazýčkom 25mm