Balkóny a lodžie

Pre byty, apartmány, penzióny, hotely

Popis riešenia

Systém Lumon je posuvný systém s otáčaním o 90 stupňov na konci vedenia. Je bezpečne zavesený na hornom vedení. Umožňuje otvorenie lodžie / balkóna úplne alebo čiastočne. Použité bezpečnostné sklá o hrúbke 6 - 10 mm sú mimoriadne pružné a odolné voči úderom a tlaku. Systém najnovšej generácie je mimoriadne premyslený do detailov, je použiteľný i pre komplikované lodžie či balkóny typu L, U a zvláda posúvanie skiel v rohoch s vnútorným uhlom 90 - 270 stupňov.

Výhody zasklenia balkóna

Ochrana balkóna

Zasklený balkón / lodžia chráni priestor pred vonkajšími poveternostnými podmienkami. Je takmer bezúdržbový, čo oceníte aj po desiatkach rokov. Chráni balkón hlavne pred prachom , lístím, intenzívnym vetrom, dažďom či snehom. Môžete sa spoľahnúť že sa sklá nebudú triasť ani pri víchrici a vy s dlhoročnou nadštandardnou zárukou si systém skiel budete užívať namiesto toho aby si on "užíval Vás". Naše štandardné riešenie Vám umožní otvoriť celý balkón takmer tak, ako keby nebol zasklený.

Zväčšenie úžitkového priestoru

Najväčším benefitom zaskleného balkóna je často zväčšenie úžitkovej plochy bytu či apartmánu. Vychutnajte si doma kávičku, chutné raňajky, či atmosféru západu slnka pri romantickej večeri i v nepriaznivom počasí bez toho aby ste museli z domu vystrčiť čo i len nohu. Užite si naplno jesenné či jarné lúče pri posedení takmer vonku.

Zvýšenie bezpečnosti

Chráňte intenzívnejšie Vaše deti či domácich miláčikov pred nástrahami klasického balkóna. Vaše deti budú na balkóne v bezpečí rovnako ako predtým v interiéri. Vaši domáci miláčikovia ako pes, mačka či iné zvieratko podobne nebudú vystavení riziku vyskočenia z balkóna a vy ich tu môžete miestami nechať oddychovať.

Úspora energie

Zasklenie balkóna nezabezpečuje primárne funkciu znižovania tepelných strát. Na zasklenie používame jednosklo o hrúbke 6-10mm, ktoré nemá také tepelnoizolačné vlastnosti ako niekoľkokomorové okná s dvoj alebo trojsklami. Napriek tomu Vám zasklenie balkóna vie zabezpečiť dodatočnú úsporu energie až do 12%.

Zníženie hladiny hluku

Tí, ktorí žijú v hluku mesta vedia, že rušná ulica, alebo hlučná prevádzka blízkeho podniku vedia nepríjemne narušiť komfort bývania. Obzvlášť je to citeľné pri otvorených oknách či posedeniach na balkóne. Aby ste si Vaše chvíle mohli užívať vo väčšej pohode, je vhodné tento hluk znížiť. Zasklenie balkóna Vám zníži hluk takmer o 50%.

Maximálny komfort

Slúži Vám a nie opačne. Otváranie jednou rukou, extra pohodlné a spoľahlivé. Je takmer bezúdržbové, dlhodobo spoľahlivé s minimálnymi nárokmi na servis a rozšírenou zárukou. Predstavte si sami seba s knihou alebo kávičkou v ruke ako tromi prstami otvárate balkónové sklo, alebo aj celý balkón.

Spoľahlivosť

Jedna z najväčších výhod systému. Vďaka zaveseniu na hornom vedení pomocou koliesok môžete považovať systém za takmer bezúdržbový. Sklá sa nebudú zadrhávať v prachu a špine, ktorá rokmi vniká pri bezrámových systémoch do spodného vedenia. Ani drobné kamienky, zvyšky listov, či vnesený piesok nebudú problémom. 

Základné údaje

Hrúbka skla6 / 8 / 10 mm
Typ sklabezpečnostné sklo; transparentné, pieskované alebo farbené
Konštrukcia2 Hliníkové vodiace lišty (strop a podlaha), závesný systém
Spôsob otváraniaposuv s krídlovým otváraním
Uchytenie otvoreného sklapáska
Smer otváraniadovnútra alebo von
Max. dĺžka zasklenia12 m
posúvanie skiel v rohochod 90 do 270 stupňov
Farebné variantyRAL 9006 šedá, RAL 9016 biela, RAL 7024 tmavo šedá, iné farby a anodizované povrchy sú dostupné na špeciálnu objednávku
Ventilácia balkónupomocou 2-3mm medzier medzi sklami; nutnosť aby sa nerosili sklá
VetraniePrvý panel sa dá otvoriť do vetracej polohy, kde je bezpečne zafixovaný
Max.výška skla3 m
Max. šírka panelu1 m

Požiadajte nás o ponuku ešte dnes a nechajte sa príjemne prekvapiť.

Zavolajte nám

+421-37-6588158