NA ČO SA NAJČASTEJŠIE PÝTATE

Tu nájdete otázky ktoré nám najčastejšie kladiete. Ak ste medzi nimi nenašli odpoveď práve na tú Vašu, napíšte nám, radi Vám odpovieme. Môžete sa spoľahnúť.

Oplatí sa namontovať zasklenie na balkón?

Veľmi závisí od toho, aký problém by ste chceli riešiť a čo od toho oćakávate. Zasklenie balkóna najčastejšie rieši zvýšenie komfortu a úžitkovosti balkóna, predĺženie doby užívania, bezpečnosť detí, domácich zvierat, ochranu balkóna voči dažďu, vetru či snehu, zníženie hluku, zníženie prašnosti, dodatočný úžitkový priestor bytu atď.

Aký systém na zasklenie balkóna?

Systémov zasklenia je na trhu mnoho. Od klasických rámových , cez esteticky príťažlivé bezrámové systémy staršej alebo najnovšej generácie. Naša spoločnosť ponúka bezrámový systém LUMON, ktorý je mimoriadne populárny a stále cenovo dostupný.

Aká je hrúbka skla Vášho systému?

To veľmi závisí od aplikácie. Rozhodujúcim kritériom je veľkosť skiel a veterná zóna. Pri veľkých sklách je potrebné použiť sklá väčšej hrúbky ako pri menších. Potrebnú hrúbku sklad Vám určíme pri návrhu Vášho riešenia. Používané hrúbky skla sú 6 - 10mm. Najpoužívanejšia je v praxi pri balkónoch a lodžiách hrúbka skla 8mm.

Aké výhody a nevýhody má fínsky a aké švédsky bezrámový otočný systém?

Fínsky systém je menej náchylný na zanesenie nečistotami pretože je zavesený a neleží na ložiskách. Výhodou švédskeho systému môže v niektorých prípadoch byť možné použitie dvojskla, čo však už výrazne navyšuje váhu a cenu systému.

Potrebujem požiadať o stavebné povolenie?

Vo väčšine prípadov Vám stačí iba ohlásenie na stavebnom úrade. Odporúčame montáž konzultovať i so statikom.

Rámový alebo bezrámový systém?

Bezrámový systém má nižšiu váhu, má vyšší používateľský komfort a jednoduchosť údržby a má podstatne vyššiu spoľahlivosť. Rámový systém neumožňuje plné otvorenie balkóna , pretože je často iba posuvný. Kvalitný rámový systém je často drahší.

Prečo úspora iba do 12% ?

Bezrámové fínske systémy používajú najčastejšie kalené jednojsklo z dôvodu estetiky a nízkej hmotnosti systému. Jednosklo má iné izolačné vlastnosti ako dvojsklo či trojsklo, ktoré sa používa pri oknách. Lumon navyše prezentuje zákazníkom iba skutočne namerané parametre systému a nie iba teoretické či namerané v laboratórnych podmienkach. Niektoré spoločnosti udávajú úsporu aj do 25% , takýmto spoločnostiam sa pri jednoskle treba radšej vyhnúť, nezakladá sa to takmer nikdy na pravde a certifikovaných meraniach v praxi. Ak Vám ide v prvom rade o energie a nie o úžitkovosť, estetiku či cenu, potom pre Vás systémy jednoskla nebudú vhodnou voľbou.

Aká je typická doba montáže?

So systémom Lumon je schopný jeden náš montážnik zrealizovať 2-3 bežné balkóny denne. Teda doba montáže sa pohybuje orientačne 3-5 hodín a montáž sa dokončuje v rámci toho istého dňa.

Aké sú minimálne rozmery lodžie / balkóna

Lumon neudáva pre svoj systém minimálne rozmery. Poskytuje však odporúčania pre hĺbku (1.8 m) a minimálnu plochu (7m2) lodžie či bakóna tak, aby boli praktické a prinášali dostatoćný úžitok. Odporúčania sa týkajú hlavne realizácie nových lodžií či balkónov. Pri starších balkónoch sa navrhuje systém pre existujúcu hĺbku a plochu.

Koľko mi vydrží systém Lumon?

Životnosť systému udávaná výrobcom je viac ako 30 rokov. Tak ako u iných systémom, životnosť bola meraná pri simuláciách avšak v rôznych extrémnych podmienkach na rôznych kontinentoch, viď. Lumon a extrémne podmienky. Od momentu začatia výroby systému už ubehlo viac ako 20 rokov a systém zatiaľ vykazuje vysokú mieru spoľahlivosti.

Aká je max.výška zasklenia?

Pri lodžiách a balkónoch to je max. 2.8m od podlahy (alebo balustrády) po strop resp. max. 2.2m medzi hornou a dolnou koľajnicou. Pri terasách to je max. 3m od podlahy (alebo balustrády) po strop resp. max. 2.4m medzi hornou a dolnou koľajnicou.