Hľadáte spoľahlivý a cenovo dostupný bezrámový systém zasklenia?

Nechajte sa prekvapiť bezrámovým systémom zasklenia KORP

Bezrámové systémy zasklenia KORP Vám ponúkajú to najlepšie, čo môžete dostať.

Nájdete ich vždy tam, kde sú kladené najvyššie nároky na kvalitu, technické parametre a dizajnovú nadčasovosť riešení. Sú vhodné pre komfortné riešenie zasklenia balkónov, lodžií, terás, exteriérov reštaurácií či kaviarní.

PREDNOSTI RIEŠENIA KORP

Skvelá cena

Zasklenia KORP Vám ponúkajú bezkonkurenčnú cenu na trhu pri dodržaní vysokej kvality.

3 ročná záruka

Na celú dodávku je poskytovaná nadštandardná 3 ročná záruka. A to len vďaka kvalite komponentov ktoré sú súčasťou jednotného riešenia.

Ovládanie jednou rukou

Ovládanie je teraz jednoduchšie ako by ste si mohli myslieť. Jednou rukou.

Hluk, prašnosť a energie

Znížuje nároky na údržbu priestoru, odhluční od vonkajšieho priestoru o viac ako 50% a pomáha šetriť energie.

Vybrané vlastnosti systému

 • Moderný dizajn

  Systém je navrhnutý minimalisticky a nadčasovo. Z Vašej nehnuteľnosti urobí skvost a zvýši jeho hodnotu.
 • Možnosť plného otvorenia priestoru

  Jednou z hlavných predností systému je možnosť plného otvorenia priestoru. Vždy, keď si to želáte a tak, ako keby ani nebol zasklený.
 • Posúvanie skiel cez rohy

  Systém je navrhnutý tak, aby bolo možné posúvať sklá cez rohy.
 • Dôraz na užívateľský komfort

  Systém je vyvíjaný nekompromisne na vysoký komfort používateľov. Ovládanie jednou rukou , takmer bezúdržbovosť a maximálna spoľahlivosť.
 • Jednodňová montáž

  Systém KORP je jednoduchý na montáž. Montáž zasklenia typického balkóna trvá orientačne 4 hodiny, čo pomáha znižovať montážnu cenu.
 • Hluk, prašnosť a energie

  Znížuje nároky na údržbu priestoru, odhluční od vonkajšieho priestoru o viac ako 50% a pomáha šetriť energie.
 • Bezpečnosť

  Všetky sklá systému sú nekompromisne bezpečnostné.

Vlastnosti

Systém je určený pre zasklenia lodžií, balkónov, terás, zimných záhrad či vytvorenie predelov v interiéri. Celý systém je navrhnutý tak, aby ste boli aj po rokoch výnimočne spokojní, užívali si riešenie a nemali takmer žiadnu starosť s údržbou.

Jeho primárnym účelom nasadenia je rozšírenie priestoru nehnuteľnosti, vysoká elegancia rozšíreného priestoru, možnosť otvárania celej zasklenej plochy a predovšetkým vysoký používateľský komfort.

Systém je samostatný závesný alebo kĺzavý mechanizmus s bezpečnostnými kalenými jednosklami o hrúbke 6 - 10mm, ktorý umožňuje sklenené panely posúvať a otáčať. Hrúbku skla určuje tabuľka veľkostí skiel. Tieto bezpečnostné sklá sú mimoriadne odolné voči tlaku či nárazom a ak sa náhodou rozbijú, tak iba na množstvo drobných častí tak, aby nezranili osoby.

Technický popis

Sklo je uchytené v dvoch hliníkových lištách, ktoré sú pripevnené na strop a zábradlie či podlahu terasy. Lišty sú uchytené o okraje zasklievaného priestoru a sú opatrené prvkami, ktoré umožňujú posúvanie a otváranie skiel. Sklá sa dajú odsúvať i cez rohy s vnútorným uhlom od 90 do 270 stupňov, čo je napríklad typické pre balkóny do L alebo U.

Prvý sklenený panel sa otvára nadvihnutím držadla, čo umožňuje nielen úplné otvorenie panelu ale aj bezpečné zafixovanie do vetracej polohy. Držadlo môže obsahovať i zámok pre prípad ochrany voči krádežiam či ochrany detí pre otvorením. Ostatné panely sa otvárajú posunutím a následne plným otvorením. Ak sa tabule otvoria, uzamknú sa praktickým úchytom v bezpečnej polohe. Presklievaná plocha sa tak môže otvoriť úplne.

Na zafixovanie systému do balkónových či terasových štruktúr sa používajú nekorodujúce úchyty. Dažďová voda či kondenzujúca voda sú odvádzané pomocou vodných žľabov. Na uzavretie medzier medzi stenou a skleným panelom sa používa tesnenie.

Orientačné ceny

Cena montovaného systému zasklenia závisí najmä od celkovej inštalovanej plochy skla a výšky zasklenia (hrúbka skla) ako i od množstva požadovaných doplnkov. Uvedené sú príklady typických zasklení balkóna a terasy.

Typ zasklenia (Š x V)Cena
Balkón (3 x v 1,6 m)1 085 EUR
Terasa (4,2 x v 2,2 m)1 595 EUR

uvedené sú orientačné ceny bez dopravy, montáže a doplnkov, bez DPH

Komponenty systému

Celý systém je navrhnutý do jedného kompaktného celku s precízne vyvinutými detailmi. Systém KORP ponúka najnovšiu generáciu systému zasklenia, ktorá je v úžitku , spoľahlivosti i dizajne neporovnateľná so systémami staršej generácie väčšiny konkurenčných systémov na trhu. A to vďaka neustálym inováciám spoločnosti. Nič lepšie v tomto segmente nenájdete. A cena je stále na úrovni systémov staršej generácie.

Balkónové otváranie

Úchyt je komfortný a ovládateľný jednou rukou. Zabezpečuje odomknutie skla pre účely jeho otočenia, otvorenia do ventilačnej polohy a zamknutie do polohy bezpečného posuvu. Obsahuje možnosť uzamknutia celého systému - ochrana pred krádežou čo otvorením dieťaťom.

Terasové otváranie

Úchyt používaný na terasách alebo plných balkónoch či lodžiách. Úchyt je mimoriadne komfortný a ovládateľný jednou rukou. Umožňuje otváranie len z jednej strany, najčastejšie používané zvnútra. Zabezpečuje odomknutie skla pre účely jeho otočenia, otvorenia do ventilačnej polohy a zamknutie do polohy bezpečného posuvu.

Posuvný úchyt

Elegantný posuvný úchyt pre terasové alebo veľké baklónové sklá. Slúži výhradne pore posúvanie skiel aby sa nezachytali.

Dverný mechanizmus

Elegantné dvere s otváraním guľou alebo kľučkou a ich dômyselný mechanizmus. Navrhnuté do intenzívnej prevádzky, pre vysokú spoľahlivosť a skutočne minimalisticky. Uzamykateľný mechanizmus pre otváranie dverí z oboch strán.

Sklenené panely

Mimoriadne pružné sklá sú zabrúsené. Sú dostupné v rôznych štandardných a príplatkových verziách. Šírka sklenej tabule je max. 1.4m m a výška 2.7 m. Sklo je v špeciálnych úchytoch ktoré ho vedú vo vodiacich koľajniciach. Sklá oddeľuje zámerne navrhnutá niekoľko milimetrová štrbina, ktorá má veľmi dôležitú funkciu - prevetrávanie.

Žalúzie

Žalúzie ako doplnkový sortiment sú mimoriadne jednoduché na osadenie, praktické na používanie a údržbu.

Horný profil

Horný profil slúži na zavesenie alebo vedenie systému skiel. Skladá sa z viacerých komponentov a je kotvený. Systém je dômyselne navrhnutý tak, aby sklenené panely nemuseli byť uchytené vo všetkých štyroch rohoch panelu.

Spodný profil

Spodný hliníkový profil zabezpečuje kĺzanie alebo pevné vedenie a posúvanie skiel tak, aby sa netriasli. Spodný profil má vodiacu alebo nosnú funkciu. Zabezpečuje i komfortné otváranie skiel cez patentovanú medzeru. Sklenené panely sa môžu otvárať i cez rohy. Profil je navrhnutý i pre účinný odvod skondenzovanej vody.

Fixácia otvorených skiel

Posuvno otáčavé sklá umožňujú otvoriť priestor úplne. Po ich otvorení je potrebné ich zafixovať na stene lodžie či balkónu.